Ekonomi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Sıvı Gübre Desteği Veriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentteki çiftçiler için sıvı gübre desteği taleplerini toplama sürecini başlattı. Bin dönüm arazisi olan çiftçiler ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapabilecek. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından çiftçilere BelPlas üretimi sıvı gübre verilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yılın farklı dönemlerinde başkent çiftçilerine çeşitli kırsal katkılar sağlamaya, tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Köy Hizmetleri Müdürlüğü, çiftçiler için sıvı gübre bazında online başvuru sürecini başlattı.

YAVAŞ: “ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ”

Sıvı gübre takviyesi başvurularının başladığını Twitter hesabından duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yerli üreticiyi geliştirmek ve tarımsal üretimi desteklemek için çiftçimizin yanındayız. Hacmi artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Başkentteki üreticilere sağladığımız ‘Sıvı Gübre’ desteği ile tarımsal üretimin yüzde

BİN DOKTOR TOPRAK SAHİBİ ÇİFTÇİLER GÜBRE TAKVİYESİNDEN FAYDALANACAK

BelPlas AŞ’nin ürettiği sıvı gübre tabanından faydalanmak isteyen yerli üreticiler ‘baskenttarim.ankara.bel.tr’ adresinden başvuru yapabilir. Artan tarımsal maliyetler karşısında kırsal katkılarını artıran ABB, bin dönüm arazisi olan yerli üreticilere sıvı gübre takviyesi yapacak.

Elektronik ortamda alınan başvuruların ardından çiftçiler BelPlas’ın ürettiği sıvı gübreyi esas alacak.

ardesen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu