Haber

Bitlis Valiliği açıkladı: Gösteriler 2 gün süreyle yasaklandı

DUVAR-Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, amacın Cumhuriyetin temel niteliklerini, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak, kamu düzenini sağlamak, suçların işlenmesini önlemek, olası olayların önlenmesi olduğu belirtildi. meydana gelebilecek provokasyonlar ve gerçekleşmesi beklenen sosyal olaylar.

EYLEMLER 2 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI

Bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlık yetkililerince uygun görülen faaliyetlere ek olarak, il sınırları içerisinde 18 Kasım saat 00.01’den 19 Kasım saat 23.59’a kadar iki gün süreyle gösteri yürüyüşleri, açık hava ve kapalı toplantılar düzenlenecek. Kasım 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanun kararlarına dayanılarak yasaklandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Valilik ve Kaymakamlık makamlarınca uygun görülenler dışında basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapma, çadır ve stant kurma, imza kampanyaları düzenleme, el ilanı, broşür ve el ilanları dağıtma ve her türlü protesto niteliğindeki faaliyetler eylemler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununa tabidir. Kanunun 11. maddesinin ilgili fıkra kararları belirtilen tarihler içerisinde yasaktır.İlçelerimizin veya çevre illerimizin her türlü hukuka aykırı eylem ve faaliyetlere katılmasını önlemek amacıyla, İlimiz güzergahını kullanarak, yeniden belirlenen tarihler içerisinde bireysel veya toplu olarak kanuna aykırı eylem ve faaliyetlere katılmaları beklenen grup ve kümelerin, “Bu kişilerin girişine izin verilmemesi uygun görülmüştür.” İlimiz ve ilçelerimiz, buradan bireysel veya toplu olarak çıkmak ve bu kapsamda diğer illerden gelen ilimizin güzergahını kullanarak belirlenen yere geçiş için gerekli çalışmalar yapıldıktan ve ilgili kanunun ilgili fıkra kararları alındıktan sonra, İl İdaresi Kanununun 11’inci maddesi yeterlidir.” (HABER MERKEZİ)

haberkemah.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu