Yaşam

Gülşen, videoyu kesip yayınlayan kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Halkı kin ve nefrete tahrik” suçundan yargılanan ve 10 ay hapis cezasına çarptırılan Müzisyen Gülşen, kendisiyle ilgili görüntüyü ilk yayınlayan Emre Arslan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Halktv.com.tr’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre savcılığa yapılan başvuruda Gülşen’in sözlerinin önünün ve arkasının kesildiği kaydedildi. Soruşturma belgelerine sunulan ses kaydından Gülşen’in söz konusu sözleri söylemeden önce orkestradaki iki arkadaşıyla şakalaştığı anlaşıldı.

Savcılığa yapılan başvuru dilekçesine göre Arslan, söz konusu görüntüyü paylaştıktan kısa bir süre sonra hesabını kapattı ve unutulmaya yüz tuttu. Dilekçede yer alan bilgilere göre Arslan, İstanbul’da bir kripto para borsasında çalışıyor. Dilekçede, Arslan’ın Gülşen’in bazı sözlerini kasten keserek yayınladığı ve böylece sanatçının linç edilerek yargılanmasına zemin hazırladığı iddia edildi.

6 ayı aşkın bir süre sonra savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Arslan’ın ifadesi alınmadan verilen takipsizlik kararında, “İlk paylaşımı kimin yaptığı belli değil” denildi. Takipsizlik kararına sanatçının avukatlarının itiraz ettiği öğrenildi. İtiraz, İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanacak.

tuzlukcuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu