Haber

Microsoft, Halo Battle Royale Oyununu İptal Ediyor

Microsoft ve Xbox’ın ikonik oyun serilerinden biri haline gelen Halo, çok oyunculu deneyimde kendine has bir kitleye sahip. Bu kitleyi battle royale dünyasına taşımak isteyen Microsoft’un, yıllardır geliştirildiği iddia edilen Halo battle royale’in üretimini iptal ettiği söyleniyor.

Battle royale Halo oyunu yıllar sonra rafa kaldırıldı

Son gelen haberlere göre, birkaç yıldır geliştirilmekte olan Halo battle royale oyununun iptal edildiği bildirildi. Ancak Xbox Game Studios’un şu ana kadar oyun için resmi bir duyuru yapmadığını da belirtelim.

Kod adı “Proje Tatanka” olan, henüz duyurulmayan proje uzun süredir geliştirme aşamasındaydı. Halo serisinin geliştiricisi 343 Industries ve daha önce Halo oyunları üzerinde çalışmış olan yan kuruluşu Different Affinity tarafından hazırlanıyordu.

12312321

Her ne kadar Microsoft tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da, Different Affinity CEO’su Max Hoberman bazı açıklamalarda bulundu. Geçen hafta verdiği bir röportajda stüdyonun 343 Industries ile “bugüne kadarki en büyük oyunu” üzerinde çalıştığını belirtti.

Xbox sızıntılarıyla tanınan Shpeshal Nick, son podcast’inde Project Tatanka’nın yıllar süren geliştirme sürecinin ardından iptal edildiğini iddia etti. Projenin iptali konusunda herhangi bir neden belirtmedi ancak battle royale akımının artık geçerliliğini yitirdiği düşünülüyor.

Project Tatanka aslında iptal edilen ilk Halo oyunu değil. Ensemble Studios’un daha önce çok oyunculu bir Halo oyunu üzerinde çalıştığını ve bu projenin Microsoft tarafından iptal edildiğini biliyoruz. Hatta Microsoft, Halo Savaşları’ndan sonra stüdyoyu tamamen kapatma kararı aldı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu