Teknoloji

Twitter Kılıçdaroğlu’na Gri Tik Verdi

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabındaki mavi tiki, profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafında yapılan değişiklik nedeniyle kaldırıldı. 74 yaşındaki siyasetçinin platformdaki onay işareti geçtiğimiz dakikalarda geri geldi. Ancak bu kez kenenin mavi olmadığı görüldü.

Kılıçdaroğlu’nun hesabına mavi tik yerine Twitter gri tik verilmiş. Gri onay işareti devlet hesaplarına veya devletle ilgili hesaplara verildiği için bu değişiklik dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun gri forması böyle görünüyor

Twitter kime gri tik veriyor?

Twitter şu anda Mavi abonelikle gelen kişisel hesaplara mavi tik, onaylı kuruluşlara altın tik ve bir kamu kurumu, çok taraflı kuruluş veya devlet görevlisinin hesaplarına gri tik veriyor.

Kılıçdaroğlu’nun aldığı onay işaretini alabilmesi için uygun şartları sağlaması gerekiyor. Twitter Yardım Merkezi’ne göre, “ Devlet başkanları (cumhurbaşkanları, krallar ve başbakanlar), başkan yardımcıları (başkan yardımcıları), ulusal kabine üyeleri veya emsalleri, hükümet veya benzerlerinin resmi sözcüleri, ülkeler veya bir ulusal meclisin, parlamentonun veya bir eş düzeyinde vücut. çevrelerin bireysel üyeleri Gri tik alabilir.

fethiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu