Haber

Dört mevsim sıcak suyuyla şifa arayanların adresi: “Diyadin Kaplıcaları”

Dört mevsim sıcak suyuyla şifa arayanların adresi: “Diyadin Kaplıcaları”

AĞRI Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bulunan ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen kaplıcalar, soğuk havalarda bile sıcak sularıyla ziyaretçilerini karşılıyor.

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bulunan ve hastalıklara şifa olduğuna inanılan Diyadin Kaplıcaları, şifalı suları ile bölgenin en çok tercih edilen turizm bölgelerinden biridir. Kaplıca sularının çıktığı bölgede jeotermal kaynaklarla kurulan kaplıca tesisleri, hastalıklarına şifa arayan vatandaşların uğrak yeri olurken, aynı zamanda bölgedeki tarihi yerleri ziyarete gelen turistlerin de dinlenme noktası oluyor. Soğuk havaya rağmen kaplıcalara gelen vatandaşlar, soğuk havalarda sıcak suyun keyfini çıkarıyor.

Kaplıcalara çevre illerden ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçinin geldiğini belirten birçok kişi bu su sayesinde sağlığına kavuşuyor.

Kaplıca tesisi sahiplerinden Özcan Tunca, “Ülkemizin dört bir yanından müşterilerimiz geliyor. Yaz aylarında kaplıcalar için insanlar buraya geliyor. Diyadinliler için burası olmazsa olmazlardan. fıtık, romatizma, yara gibi hastalıklara çok iyi geliyor.Ağrılarından yürüyemiyordu.Bir ay burada misafir ettik.Eski sağlığına kavuştu.Yürüyüşünde değişiklik oldu.Gelenlerin çoğu Burada şifalar var. Tüm milletimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

habercamlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu