Haber

Evi hasar görenlere hane başına 10 bin liralık destek ödemeleri başladı

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde evleri hasar gören vatandaşlara hane başı 10 bin lira ödemeye başladığı bildirildi.

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalara göre, “Yıkıldı, hemen yıkılacak. , ağır hasarlı, orta hasarlı ve az hasarlı olarak belirlenen konutlar için hane başına 10 bin lira bedelle destek ödemelerinin yapılmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, ödemelerin sağlamlaştırılmamış hasar tespit verileri üzerinden AFAD ve Bakanlık tarafından elde edilen konut verileri dikkate alınarak yapıldığı kaydedildi. başlatıldı.” bilgi verildi.

Hasar tespit çalışmaları sonuçlandıkça ödemeler devam edecek.

Duyuruda şunlar kaydedildi:

“Sahada hasar tespit çalışmaları devam etmekte olup, çalışmalar tamamlandıktan sonra ödemeler yapılmaya devam edilecektir. Hane başı destek ödemeleri doğrudan Ziraat Bankası’nda hesabı olan vatandaşlarımızın hesaplarına ve TC kimlik numaralarına yapılmaktadır. numarası olmayan vatandaşlarımıza ödemesi yapılan vatandaşlarımıza bilgilendirme mesajları (SMS) gönderilmiştir.”

habersultandagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu