Haber

İsrail ordusunda üst düzey darbe! Büyük bir şok yaşanıyor

  •     HABER7

Filistin’de aralarında bebek, çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu sivilleri bombalayan İsrail, ardı ardına darbeler alıyor. ABD İsrail’e gönderildi Korgeneral James Glynn, ‘Felluce Kasabı’ lakaplıGörevden ayrılarak ABD’ye döndü.

Filistin-İsrail Savaş 22. gününe girerken İsrail ordusunun Gazze’deki soykırımı sürüyor. İsrail ordusu dün gece 7 EkimO günden bu yana en kanlı saldırılarını gerçekleştirdi. Gazze Kentin dünyayla bağlantısını kesen İsrail yönetimi, şehri adeta bombaladı. İsrail’in karadan Gazze’ye sızmaya çalışması hayal kırıklığıyla sonuçlandı, bombalamalarda çok sayıda sivil ve çocuk hayatını kaybetti.

FELLUCA KASASI GERİ DÖNDÜ

Gazze’deki katliam devam ederken İsrail ordusu büyük bir şok yaşıyor. ABD, İsrail ordusuna danışman olarak gönderildi ‘Felluce Kasabı ‘ lakaplı komutan ülkeyi terk etti. İsrail’e gönderildi Korgeneral James Glynn Görevden ayrılarak ABD’ye döndü. Ülkesine dönen Glynn, ayrılırken yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gazze’de olanlar ve bundan sonra olacaklar İsrail’in kararıdır.”Sözlerini söyledi.

SALDIRI KOMUTANININ GÜCÜ ALINDIĞI İDDİASI

Dün geceki baskın ve kara operasyonu girişiminin ardından İsrail medyası, Gazze’deki Bureij kampına düzenlenen saldırının komutanı Albay Yaez Şalam’ın Hamas tarafından esir alındığını iddia etti. İsrail medyası kısa bir süre sonra haberi kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu